Eng     Укр 

Home
Non-governmental organization «Have a Right!»

Російський бізнес веде масштабну протиправну діяльність на території України

8 Nov 2016 - 15:15

Причетним до незаконної діяльності та керівником бізнесу, який має стратегічне значення для аграрного сектора України та займається послугами з перевалки зерна є громадянин Російської Федерації Олексій Федоричев. Він виступає засновником та контролером підприємств «ТРАНСІНВЕСТСЕРВІС», «ТІС-ЗЕРНО», «ТІС-МІНДОБРИВА», «ФЕДКОМІНВЕСТ-УКРАЇНА», «ТІС-РУДА» та «ТІС-КОНТЕЙНЕРНИЙ ТЕРМІНАЛ», що безпосередньо задіяні в схемах бюджетних і товарно-фінансових махінацій, які призводять до значних збитків бюджету України.

Мова йде про цілий ряд кримінальних правопорушень, зокрема, привласнення державного майна на суму понад 60 мільйонів доларів.

Послуги з перевалки зерна ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» до Саудівської Аравії у 2013-2014 роках здійснювались через «ТРАНСІНВЕСТСЕРВІС». На виконання укладених угод було відвантажено 295 тисяч тон зерна загальною вартістю понад 60 мільйонів доларів, проте кошти за поставлений товар не державне підприємство так і не отримало.

Кримінальне провадження по цьому факту розслідувало СБУ, проте влітку 2016 року воно було передано до НАБУ. Але досі жодних дій для проведення повного та всебічного розслідування не вжито. Складається враження, що НАБУ перебуває у злочинній домовленості з Федоричевим і намагається вберегти правопорушників від відповідальності.

По іншій кримінальній оборудці Міністерство інфраструктури України віддало (наказ № 281 від 24.07.2015 року) на користь ТОВ «ТІС-РУДА» та ТОВ «ТІС-КОНТЕЙНЕРНИЙ ТЕРМІНАЛ» право на частку корабельного збору. Проте, відповідно до закону, корабельний збір повинен зараховуватись виключно до державного бюджету, оскільки морські причали, портові акваторії є водними об’єктами, а відтак є власністю Українського народу.

Кричущими також є факти використання Олексієм Федоричевим земельної ділянки площею 132,67 га, яка розташована на території Комінтернівської районної ради Одеської області на підставі підробленого державного акту та несплати за неї податку. У результаті чого бюджет України недоотримує десятки мільйонів гривень. Більш того, функціональне призначення землі, зазначене в Державному акті не відповідає реальному, яке існує на зазначеній земельній ділянці на сьогоднішній день.

Підприємства «ТІС-ЗЕРНО» та «ТІС-МІНДОБРИВА» фігурують у якості відповідачів у значній кількості спорів, які наявні в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Предметом спору найчастіше є визнання угоди недійсною та стягнення заборгованості. Лише за одним таким рішенням вбачається, що за межі України вивели грошові кошти в розмірі приблизно 300 мільйонів гривень.

Завдяки реагуванню Відокремленого підрозділу громадської організації "Всеукраїнське об'єднання правників "Маємо Право!" в Запорізькій області було направлено заяву про злочин до Генпрокурора Юрія Луценка з вимогою внести ці відомості про кримінальні правпопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і накласти арешт на все майно та рахунки Олексія Федоричева та підконтрольних йому юридичних осіб. Також правозахисники вимагають від Голови РНБОУ Олександра Турчинова заборонити ведення господарської діяльності зазначених підприємств у стратегічній сфері аграрного сектора України.

Необхідно докласти всіх зусиль для зупинення розкрадання України російськими бізнесменами!